Ettehiyyatü Duası, Okunuşu, Anlamı, Arapça

Ettehiyatü duasıİslam ibadetlerinden namazın bir parçası olarak yer Alan ve namazın oturaklı bölümü okunan özel bir duadır. Bu dua, Müslümanların Allah’a olan saygılarını ve O’na olan bağlılıklarını ifade etmek için bir menfaattir.

Ettehiyyatü Duası Okunuşu

Et-tahıyyâtü lillahi vessalevâtü vettayyibât. Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullâhi ve berakâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillahis-sâlihîn. Eşhedü en lâ ilâhe illAllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlühü.

Ettehiyyatü Duası Anlamı (Türkçesi)

Her türlü hürmet, salavât (dua) ve bütün iyilikler Allah-ü Te’âlâ’ya mahsustur. Ey Nebi! Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi senin üzerine olsun. Selam, bizim ve Allah’ın salih (doğru hareket eden) kullarının üzerine olsun. Şahâdet ederim ki, Allah-ü Te’âlâ birdir ve yine şahâdet ederim ki, Muhammed (Sallallahu Alayhi ve Sellem) O’nun kulu ve Rasûlüdür.

Ettehiyyatü Duası Arapçası

Ettehiyatü Duası Fazileti

Ettehiyatü duasının faziletiİslam inancında önemli bir yere sahiptir. Bu dua, namazın oturuş bölümleri okunan ve Müslümanların günlük ibadetlerinin bir parçası olan bir duadır. Ettehiyatü duası, Miraç gecesi Hz. Duada Allah’a selam verilir, peygamberimize rahmet ve bereket dilenir ve Allah’ın salih kullarına selam gönderilir.

Ettehiyatü duasının faziletleri Arasında, Kişisel Huzur Ve Rahatlama, Aile İçi Muhabbetin Artması, Hastalıklara Şifa Bulma Manevi Faydaların Yanı Sıra, Bazı İnanışlara Göre Maddi Ve Yağmurun Yağması Gi Cü de Bulunmaktadır. Örneğin, Kurak Bir Havada Okunduğunda Yağdırabileceği, Agresif Ve Huysuz kitapları Karşı Okunduğunda onları Sakinleştebileceufi, Eşler Arasında Sadakati Gibi Faydaları Olduğuna r.

Ettehiyatü Duası İle İlgili Hadisler

Ettehiyatü duası, namazın oturuş kısımlarında okunan ve İslam ibadetlerinin önemli bir parçası olan bir duadır. Bu dua, Müslümanların namazı sırasında Allah’a olan saygılarını ve peygamber Muhammed’e olan sevgi ve bağlılıklarını ifade etmelerine yardımcı olur. Ettehiyatü duası ile ilgili hadisler, dua hakkında daha derin bir anlayış ve uygulama için önemli bilgiler sunmaktadır. Hadisler, İslam peygamberi Muhammed’in sözleri, eylemleri veya onayları ve İslami öğretilerin temel kaynaklarından biridir. Ettehiyatü duası ile ilgili hadisler, bu youanın nasıl okunduğu, ne zaman okunduğu ve duanın önemi hakkında bilgi verir. Mesela bir hadiste Peygamber Efendimiz “Her iki rekatta oturduğunuz zaman; ‘et-tehıyyâtü lillâhhi…’ deyin” (Müslim, Salât, 24; Ebû Dâvud, Salât, 122) buyurmuştur. Bu, Ettehiyatü duasının her iki rekâtının sonunda oturu okunarak okunduğunu gösterir.

Hakkında dantel

Ayrıca Kontrol Edin

Nazardan Korunmak İçin 10 Dua

Nazardan Korunmak İçin 10 Dua NazarBirçok kültürde kötü enerjilerin ve olumsuz oluşumların üzerinde olumsuz etkiler …

Bir yanıt yazın