Ketçap Lekesi Nasıl Çıkarılır? – Ev Terapisi

Kurumuş ketçap lekelerini kıyafetlerinizden ve halılarınızdan çıkarmanın zor olduğu bir zamanda aşağıdaki leke çıkarma yöntemlerini sürdürün.

Kıyafetler

Gerekli Malzemeler:

Kaşık ya da keskin olmayan bir bıçak Leke çıkarıcı

Temizleme Asamaları:

Kıyafetinizin lekeli bölgelerindeki ketçap birikimlerini kaşıkla ya da kör bir bıçakla temizleyin. Kıyafetinizi değiştirin ve lekenin arkasını ılık suyla yıkayın. Kıyafetinizi değiştirin ve lekeli bölgeyi leke çıkarıcı döküp 10 dakika kadar emmesini sağlayın. Lekeli leke geçene kadar ovuşturun, kıyafetinizin kumaşı uygunsa çitileyin. Kıyafetinizi yıkamaya atın. Kurumuş ketçap lekesi için:

Gerekli Malzemeler:

Temizleme Asamaları:

Yarım bardak ılık suya 1 yemek kaşığı kadar amonyumlu temizleyici dökülmesi. Kıyafetinizin renginin etkilenip etkilenmeyeceğini test etmek için, karışım kıyafetinizin görünmeyen bir bölümünde arıza. Bir bezi, hazırladığınız amonyaklı temizleyicili suya batırıp çıkana kadar lekeyi silin. Kıyafetinizi yıkayın.

Patates Kızarması ve Ketçap

Halı

Gerekli Malzemeler:

Bulaşık deterjanı ya da halı şampuanı Kaşık ya da keskin olmayan bir bıçak

Temizleme Asamaları:

Kaşıkla ya da kör bir bıçakla ketçap kalıntılarını iyice temizleyin. Bir göz atmaya değer, buna değer. Lekeli alan halı şampuanı ya da bulaşık deterjanı dökümü biraz bekleyin. Deterjanın/şampuanın lekelerinin iyice emilmesine izin verin. Halıyı ıslak bir bezle leke çıkana kadar silinir. Halıyı şampuandan ya da bulaşık deterjanından arındırmak için temiz bir bez ve su kullanın.

Koltuk

Gerekli Malzemeler:

Kör bir bıçak ya da kaşık Bulaşık deterjan

Temizleme Asamaları:

Lekeli bölgelerdeki kalıntılar kör bir bıçakla ya da kaşıkla kazıyıp temizleyin. Islak bir bezle koltuk silindi. Bu aşamada lekeyi dağıtmamalısınız. Bunu, lekenin kenarlarından ortasına doğru silerek yapabilirsiniz. Oval şekli daha iyi görmeden edemezsiniz. Leke çıkana kadar silmeye devam edin. Temiz su ve bez koruyucu deterjanlı su kalıntılarından arındırın. Barbekü so lekelerini nasıl çıkarabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız bu içeriğimizi Okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında dantel

Ayrıca Kontrol Edin

Ettehiyyatü Duası, Okunuşu, Anlamı, Arapça

Ettehiyatü duasıİslam ibadetlerinden namazın bir parçası olarak yer Alan ve namazın oturaklı bölümü okunan özel …

Bir yanıt yazın