Mutfak Dekorasyonu İçin Harika Öneriler

Birçok insan; Evlerin mutfak bölümü, genel olarak sadece yemek yapılan ve bazen de yemek yenen yerleri olarak seçilir. Kendi insanların kafasında yerleşmiş olan ve deyim yerindeyse adeta kalıplaşmış olan bir düşüncedir. Ancak her konuda olduğu gibi ev dekorasyonu konusunda da yıllar geçtikçe yeni fikirlerin ortaya çıkması başladı. Yeni ortamdan ortaya çıkması, bu işin bir meslek haline gelmesine neden oldu. Güzel bir dekorasyona sahip olmak iyi bir fikirdir ve sektördeki eski malzemeyi gördüğünüzde sabırsızlıkla bekleyeceğiniz bir şey olacaktır. Öyle ki bugün bu konuda çeşitli yayınlar yapan, böylece insana bilgi ve fikir veren çeşitli dergiler mevcut. Yine de aynı konuda farklı hizmetler sunan firmalarda da karşımıza çıkıyor. Hiçbir şey için endişelenmenize gerek yok ama güzel dekorasyonlara sahip olmak için aradığınızı görebileceksiniz. Tabii ki buna mutfaklar dahil. Günümüzde mutfak dekorasyonu konusunda hem internet üzerinde, hem ev dekorasyon dergilerinde, hem de daha farklı kaynaklarda birbirinden farklı, çeşitli fikir bulmak mümkün. genelinde bu fikirler her yıl çok daha fazlası ekleniyor. Duvarları nasıl dekore edebilirsiniz? Bu yıl moda olan 2023 mutfak dekorasyonu bilinenler nelerdir?

Alanı Kullanışlı Olmak Çok Moda

Mutfak dekorasyonu konusunda; bu yılın ilk göze çarpan trendlerinin başında mutfakların daha kullanışlı hale getirilmesi geliyor. Örneğin; mevcut depolama depolama alanının yanında ek depolama alanı sağlayan ve mutfağın çok daha verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayan mevcut ürünlerde görülenler ortaya çıkıyor. Bu yöntem özellikle küçük mutfaklar için en çok uygulanan uygulamalardan birisi. Bir başka popüler uygulama ise, pek fazla olmayan, sizin bireylerinizden ayrı olarak rafa monte etmek veya duvarlara çeşitli askılıklar asmak. Ayrıca hem tasarruf sağlar, hem de mutfak dolaplarında daha fazla ürünün barındırılabilmesi için raflarda seçim de yine bu yılın trend uygulamalarından bir diğeridir.

2021 Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Koyu Rengin Cazibesi Mutfaka Girdi

Bu yıl; Mutfak dekorasyonu konusunda trend olan bir diğer uygulama ise koyu renklerin kullanımı. Her ne kadar uzun yıllardır mutfaklarda genellikle açık renkler tercih edilse de, bu yıl durum biraz daha farklı. Bir sonraki yıl 2023’te Renkler var. Mutfak dolaplarında ise yılın trend renkleri siyah, mürdüm eriği, zümrüt yeşili, lacivert ve siyah. Bunun yanında; tercihe velet, çift renk kullanmak da bir başka popüler uygulama. Yani mutfak dolabının eski modülü farklı renk, üst modülü farklı renk, çerçeveler ve dolap kapakları ise daha farklı görülebiliyor.

Duvarlarda Açık Renkler Göze Çarpılıyor

Mutfak youvarlarında ki trend renkler açık tonlarda olan renklerdir. Renk tercihi ise; açık pembe, adaçayı yeşili ve turuncu olarak görülüyor. Bu renklerin kullanımının nedeni ise; Koyu renklerin güzel olmasına rağmen Alan olarak küçük mutfaklarda biraz baskı ve sıkıcı bir hava yaratabileceği ihtimalidir. Herhangi bir dekorasyona ihtiyacınız yok ve onu açabilirsiniz, böylece tekrar yapabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Doğal Etkiler Ön Planda

Hemen her konuda olduğu gibi mutfak dekorasyonu konusunda da bu yıl doğallığa dönüş başladı. Bunun ve Büyük göstergesi mutfak tezgahlarında bu yıl ahşap veya mermer tezgahlara yer filmi. Bunun yanında yine ahşap dekoratif kirişler ve bitkilere yer veriliyor. Örneğin; küçük bir saksı içinde biber, domates, salatalık, nane gibi ürünler üretebilir, mutfağınızda mini bir sera oluşturabilir, ayrı bir hava katabilirsiniz. Böylece genel olarak mutfağınızın doğallığı üzerinde planda değişiklik yapabilir ve farklı bir hava katabilirsiniz. Hem az da olsa elinizde bazı ürünler bulunur, hem de mutfağınıza hoş bir görüntü kazandırmış olursunuz.

Pirinç Detaylar Dikkat Çekiyor

Mutfaklarda alışılmışın dışında bir görüntü ve dekorasyon trendi olarak pirinç ürünleri yer vermek de 2021 yılı bir başka trend uygulamalarının. Yani metallerin yanı sıra sıra pirinç ürünleri bu yıl mutfaklarda yaygın olarak rastlamak mümkün. Mutfakta pirinç ürünü nerede kullanabilirim? Diye soranlara birkaç küçük ipucu. Bataryalar, aydınlatma ürünleri ve mutfak dolabı kulpları pirinç malzemeleri alanlarından sadece birkaçı.

Seramiklerle Alan Görsel Olarak Bölmek Mümkün

verileri gibi; Mutfak seramikleri de mutfaklarda ki önemli dekorasyon ürünleri. Çünkü mutfak görünümü ve iyi bir şekilde tamamlayıcı ve tamamlayıcı özelliklere sahip önemli özelliklere sahip birisi de seramiklerdir. Bahçenizde seramik seramik oluşturmak için kullanabileceğiniz modaya uygun dekorasyonlarda pek çok dekoratif unsur var. Örnek vermek gerekirse; Mutfak masasının yer aldığı bölümü farklı türde seramiklerle, dolapların yer aldığı alan daha farklı model seramiklerle süslemeler ile yılın en popüler trendlerinden birisi.

Oturma Odası Mobilyalarına Mutfaklarda Da Yer Veriliyor

Alan olarak geniş bir kısıtlamaya sahipseniz ve bu yılın trend uygulamalarından birisini de mutfağınızda işleyişiniz gibi bir düşünceniz de varsa oturma odasında veya salonda ki mobilyalardan mutfakta da yararlanabilirsiniz. Bu cümlenin ilk başta biraz şaşkınlık yaratabilir. Ancak yeni yılda bizi şaşırtan mutfak Dekorasyonu trendlerinden birisi de evlerin oturma odası veya salonlarında kullanılan mobilyalarından bazılarının, artık mutfaklarda da kullanılabiliyor. Bu konuda fikir isteyenler için; Dekoratif objeler, zigon sehpalar, berjerler ve hatta aynalar. Sizlerle bütün bu fikirlerden faydalanarak, kendi mutfağınızı dilediğiniz gibi dekore edebilir ve yıllardır mevcut olan klasik mutfakların yerine, çok daha farklı ve çeşitli konseptte bir mutfağı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu konuda uzman birinden yardım alabileceğiniz gibi, çeşitli kaynaklardan yararlanarak kendi dekorunuzu kendiniz de oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize güvenip, bunun için ilk adımı atmak. Gerisi zaten kolayca halledilir.

Hakkında dantel

Ayrıca Kontrol Edin

Ettehiyyatü Duası, Okunuşu, Anlamı, Arapça

Ettehiyatü duasıİslam ibadetlerinden namazın bir parçası olarak yer Alan ve namazın oturaklı bölümü okunan özel …

Bir yanıt yazın